Sivilce Ve Lekeler İçin Bitkisel Çözümler

Sivilce Ve Lekeler İçin Bitkisel Çözümler

Cilt üzerinde oluşan sivilce ve lekeler, birçok kadın için, sıkıntı yaratan durumlardır. Bu sivilce ve lekelerden kurtulmak, evde uygulanabilecek basit ve doğal yöntemlerle mümkün olmaktadır.

Bitkiler, şifaları ile özellikle, son yıllarda çok fazla popüler hale gelmiştir. Vücudun birçok bölümü için, çeşitli faydalar barındıran şifalı bitkiler ile cilt lekeleri ve sivilceler de, sorun olmaktan çıkmaktadır.

Çay, bu konuda, her deva nitelikte bitkilerden biri olarak karşımıza çıkmaktadır. Çay bitkisi, ciltte bakterilere bağlı oluşan, sivilce ve lekelerin yok olmasını sağlarken, aynı zamanda da, yeni leke ve sivilcelerin oluşması da, önlenmektedir. Bunun yanında, çay bitkisi ile yağlı cilt yapısına sahip olan kişilerde, ciltteki yağ dengesi de sağlanmaktadır.

Kil maskesi, sivilce ve lekeler için, etkili yöntemlerden bir tanesidir. Kilin derinlemesine temizlik etkisi ile ciltteki bakterilerin temizlenmesini sağlayarak, sivilce ve leke oluşumlarını önlemeye yardımcı olmaktadır.

Güneş lekeleri, ciltte oluşan ve yok edilmesi en zor lekelerden biridir.  Bu lekelere karşı, en etki bitkilerden biri olan lavanta bitkisi ile ciltteki lekeler yok olmakta ve yeniden oluşumları engellenmektedir.


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.